زمانی بود که یک موضوع را در موتور های جستجوگر جستجو میکردم اما نمی یافتم. به همین خاطر خواستم یک ویبلاک پر محتوا و خوب بنویسم
1393/05/20
#افغانستان : گزارش از سازمان عفو بین الملل

(در دسترس نبودن عدالت برای هزاران خانواده های قربانیان غیرنظامی (افغان) که در نتیجه حملات هوایی نیرو های آمریکایی و ناتو اعضای فامیل شان یا کشته و یا مجروح شده اند.) این سرخط آخرین گزارش از سازمان عفو بین الملل میباشد که امروز به نشر رسید.
آقای بینات مسئول منطقوی سازمان فوق الذکر گفته است که کمترین قدرت شانس بازجویی، نزد افغانان متضرر غیر نظامی که از بابت حملات آسیب دیده اند را دارا میباشند. و از... طرفی عساکر خارجی مربوط آیساف و ناتو طی مدتی که در #افغانستان میجنگند به چارچوکات تعیین شده عمل نمیکنند.
در بین سال های 2009 الی 2013 عفو بین الملل در مورد 10 واقعه حملات بر غیر نظامیان تحقیقات جدی نموده است. در آن جریان حد اقل 140 نفر که مشمول 50 کودکان و زنان بوده کشته شدند.
منبع در مورد چند مورد خشونت نیز یاد آوری کرده است. و این نوع حملات و خشونت ها را ضمن محکوم کردن نمونه یی از جنایت جنگی خوانده است.
این سازمان از مسئولین آمریکایی خواسته است تا هرچه زودتر دست به پیگرد و بازجویی متهمان و مجرمان نظامی بزند. تا آنها به سزایی اعمال شان برساند چرا که افغانهای متضرر خواهان عدالت اند.
free counters

کد بارش قلب