زمانی بود که یک موضوع را در موتور های جستجوگر جستجو میکردم اما نمی یافتم. به همین خاطر خواستم یک ویبلاک پر محتوا و خوب بنویسم
1388/10/22
یازده نصیحت برای زنان مسلمان

برای خواهران یازده نصیحت گرانبها را تقدیم می داریم تا به آن عمل کنند. و در اینصورت با سعادت خواهی زیستند و بالآخره با ستایش به رحاب پروردگار خویش خواهی پیوست. پس همواره باید در این عملکرد خود از خداوند طلب استعانت نموده، و مسائل را، با درک و فهمی صحیح دنبال کنید:

 

1- خداوند یکتا را آنگونه که در کتاب گرانبهایش قرآن و توسط فرستاده عالی مقامش محمد (صلی الله علیه وسلم) تو را امر نموده است عبادت کن.

2- از شرک در عقیده و عبادت خویش بر حذر باش و دوری کن –چون شرک همه اعمال تو را نابود ساخته، و موجب خسران خواهد گشت.

3- از انواع بدعت در عقیده و چه در عبادت خود پرهیز کن، چون بدعت پیامدی بجز گمراهی نداشته و صاحب بدعت در آتش جهنم خواهد سوخت.

4- از نماز های خود به زیبائی و کمال تمام محافظت کن. چون هر آنکه بر نماز های خویش محافظت و تداوم داشته باشد، دیگر مسائل را نیز حافظ خواهد بود. و هر کسی که آنها را ضایع نموده و در انجام آن سهل انگاری کند، در حفظ دیگر مسائل نیز سست و سهل انگار خواهد شد.

5- اگر ازدواج کرده ای همواره خواست همسرت را اجرا نموده، و در مقابل امرو نهی او عصیان مکن تا جائی که تو را به معصیت خداوند و رسولش (صلی الله علیه وسلم) دستور نداده باشد.

6- همسر خویش را در غیاب و حضورش در نفس خودت و مال او حافظ کن.

7-     به همسایه ات با سخن نیک و کردار پسندیده احسان کن.

8- ملازم خانه خود بوده، و بجز در هنگام ضرورت از آن خارج مشو، و در صورت خروج از خانه ات ستر و حجاب کامل خود را رعایت نموده و چهره و دستهای خود را بپوشان.

9- به والدین خود احسان کن و آنان را با سخن و یا فعل خود آزار مده. و تازمانیکه تو را به معروف امر میدهند از آنان اطاعت کن، و اگر تو را به غیر معروف امر دهند اطاعت از آنان جایز نیست.

10-  اگر دارای فرزند هستی، در تربیت فرزندان خود کوشش کن و آنان را به راستی، نظافت، گفتارنیکو و کردار پسندیده عادت بده، و آنان را ادب و محاسن اخلاق بیاموز. فرزندان خود را در هفت سالگی به ادای نماز امر کن و در سن ده سالگی اگر در ادای نماز سستی نمودند آنها را تنبیه کن. و بستر خواب آنان را از یکدیگر جدا کن.

11-          در ذکر و صدقه کوشا باش.

وقانی الله وإیاک کل سوء، وختم لنا بالحسنى والحمد لله أولاً وآخراً.. وصلى الله وبارک على سیدنا محمد وعلى آله وصحبه وسلم تسلیماً کثیراً.  

 

منبع:‌

رهنمود هایى به زنان مسلمانان

در مورد تبرج و بى حجابى

از شیخ محمد صالح العثیمین رحمه الله

free counters

کد بارش قلب