X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
زمانی بود که یک موضوع را در موتور های جستجوگر جستجو میکردم اما نمی یافتم. به همین خاطر خواستم یک ویبلاک پر محتوا و خوب بنویسم
1388/07/26
اهمیت انتخابات

نیاز عمده جوامع بشری جهت جلوگیری از هر گونه انرشیسم یا هرج و مرج و بی نظمی ، ایجاب می کند که عده ای به نماینده گی از مردم اداره امور کشور و تعیین چارچوب اداره آن را به عهده بگیرند. در کشور های که مدعی اند که حکومت آن ها مردمی است این عده با حضور مردم و از طرف آنها انتخاب می شوند. 

election انتخابات

وقتی که انتخابات در سطح یک کشور صورت می گیرد هر فرد از جامعه می تواند در آن سهم بگیرد و به طور کلی کلمه انتخابات گزینش سالم فرد یا افرادی از جامعه از طرف مردم تلقی می شود. برای تحقق این امر باید امکانات و محیط مناسب و مساعد برای مردم از سوی حکومت و دستگاه های نظارتی مهیا گردد. سیاست گذاران امر انتخابات باید مردم را از چارچوب و ضوابط حاکم بر انتخابات آگاه سازند و چگونگی انتخابات سالم را روشن نمایند.

انتخابات گزینش بهترین هاست. مردم با حضور خود در صحنه انتخابات ریس جمهور (که گزینش فرد اول کشور می باشد) بر می گزینند. و به این ترتیب حق و سهم خود را در اداره کشور به عنوان یک فرد از کشور ایفا کنند.

فرد یا افرادی که به این طریق به عنوان ریس جمهور  ، نماینده شورای ملی (ولسی جرگه)، مجلس سنا و شورای ولایتی انتخاب می گردند و با اکثریت در نظر گرفته شده در قانون، این مسئولیت را عهده دار می شوند، این افراد باید قبل از انتخاب شدن باید برنامه مشخص داشته باشد و به ملت ارائه دهند

در یک ملت می تواند انتخاب ها متفاوت باشد و نتیجه آرای مردم عده این از نامزدان که اکثریت آراء داشته باشند پیروز اعلام می شوند .رای دهنده گان باید به اطلاع از وضعیت جامعه و کسانی که می توانند جامعه اسلامی را به سوی پیشرفت و تعالی هدایت نمایند. انتخاب سالم خود را به انجام برسانند.

free counters

کد بارش قلب